سرویس تست اشعه مایکروویو

سرویس تست اشعه مایکروویو، مهمترین اقدام جهت حفاظت در برابر نشت اشعه پرخطر مایکروفر و سولاردم در منازل و صنایع است. عوامل مختلفی ممکن است باعث نشت اشعه مایکروویو و در نتیجه سبب آسیب به سلامت افراد شود که در ادامه به توضیح بیشتر می پردازیم.

با انجام سرویس ایمن سازی اشعه مایکروویو و سنجش دقیق میزان نشت اشعه پرخطر و رفع آن، می‌توان صحت کارکرد دستگاه را تضمین کرد.

تست اشعه مایکروویو microwave radiation tester

سرویس ایمن سازی اشعه مایکروویو

سازمان غذا و دارو FDA از سال 1971 تولید مایکروویوها را نظارت می‌کند. سازمان FDA از تولیدکنندگان مایکروویوها می‌خواهد تا محصولات خود را گواهی‌نامه‌دهی کنند و استانداردهای عملکرد ایمنی را که توسط FDA ایجاد و نظارت می‌شوند، رعایت کنند تا سلامت عمومی حفظ شود. با توجه به دانش فعلی درباره تشعشعات مایکروویو، این سازمان باور دارد که مایکروویوهایی که استاندارد FDA را رعایت کرده و طبق دستورالعمل سازنده استفاده می‌شوند، برای استفاده ایمن محسوب می‌شوند.

مایکروویوها وسیله‌ای راحت برای گرم‌کردن غذا هستند و به طور کلی زمانی که به درستی استفاده می‌شوند، ایمن هستند. مایکروویوها غذا را با استفاده از امواج مایکروویو گرم می‌کنند که یک نوع تابش الکترومغناطیسی شبیه به امواج رادیویی است. مایکروویوها سه خصوصیت دارند که به آنها اجازه استفاده در آشپزی را می‌دهد: آنها از فلزات بازتاب می‌شوند؛ از طریق شیشه، کاغذ، پلاستیک و مواد مشابه عبور می‌کنند؛ و در غذاها جذب می‌شوند.

قطعه ای به نام لامپ مگنترون درون مایکروفر وجود دارد که اشعه مایکروویو تولید می‌کند. سپس امواج مایکروویو از طریق دیواره های فلزی کابین مایکروفر منعکس می‌شوند و باعث ایجاد ارتعاش در مولکول‌های آب در غذا می‌شوند. این ارتعاش باعث ایجاد اصطکاک بین مولکول‌ها و حرارت شده که در نتیجه باعث گرم شدن و پختن غذا را می شود.

اشعه مایکروویو چیست؟

امواج مایکروویو یکی از  انواع “امواج الکترومغناطیسی” هستند، به عبارتی موج‌های انرژی الکتریکی و انرژی مغناطیسی هستند که در فضا حرکت می‌کنند. تابشات الکترومغناطیسی یک طیف گسترده را از موج‌های رادیویی بسیار بلند تا پرتوهای گاما بسیار کوتاه دربرمی‌گیرد. چشم انسان تنها توانایی تشخیص یک بخش کوچک از این طیف را دارد که به آن نور قابل رؤیت گفته می‌شود. تجهیزات رادیویی بخش دیگری از این طیف را تشخیص می‌دهد و دستگاه ایکس-ری از بخش دیگری استفاده می‌کند.

نور قابل رؤیت، امواج مایکروویو و امواج رادیویی از انواع تابشات غیریونیزه هستند. تابشات غیریونیزه انرژی کافی ندارند تا الکترون‌ها را از اتم‌ها خارج کنند. اما اشعه ایکس از انواع تابشات یونیزه هست. مواجهه با اشعه یونیزه می‌تواند اتم‌ها و مولکول‌ها را تغییر دهد و به سلول‌ها در مواد زنده آسیب وارد کند.

فر مایکروویو چگونه کار میکند؟

فر مایکروویو یک دستگاه الکترونیکی است که از موج‌های مایکروویو برای پخت و گرم کردن غذا استفاده می‌کند. این موج‌ها به راحتی از اشیایی مانند شیشه و پلاستیک عبور می‌کنند و با برخورد با ترکیبات غذایی آن‌ها را گرم می‌کنند. ترکیبات غذایی مانند آب، چربی و شکر برای موج‌های مایکروویو حساس هستند و به سرعت گرم می‌شوند. همچنین فر مایکروویو با استفاده از یک میدان الکترومغناطیسی، امواج مایکروویو را تولید می‌کند. این امواج سپس در کابین داخلی دستگاه منعکس می‌شوند و باعث پخته شدن و گرم کردن غذا در داخل فر می‌شوند.

امواج مایکروویو توسط لوله الکترونی به نام لامپ مگنترون در داخل فر تولید می‌شوند. تشعشعات مایکروویو در محفظه داخلی فر بازتاب می‌شوند و در آنجا توسط غذا جذب می‌شوند. این پرتوهای مایکروویو باعث ارتعاش مولکول‌های آب در غذا می‌شوند و حرارتی تولید می‌کنند که باعث گرم شدن و پخته شدن غذا می شود. به همین دلیل است که غذاهای با محتوای آب زیاد، مانند سبزیجات تازه، می‌توانند سریع‌تر پخته شوند.

استاندارد ایمنی مایکروویو

در ابتدا استاندارد جهانی را بررسی می کنیم. در تلاش برای حفظ سلامت عمومی، سازمان غذا و دارو امریکا FDA از طریق مرکز تجهیزات و بهداشت تشعشعی CDRH استانداردهای عملکرد برای محصولات الکترونیک را تعیین و اجرا می‌کند تا اطمینان حاصل شود که گسیل اشعه هیچ گونه خطری برای سلامت عمومی ایجاد نمی‌کند.

یک استاندارد فدرال (21 CFR 1030.10) میزان مجاز نشت اشعه مایکروویو از یک مایکروفر را طی دوران عمر آن به 5 میلی واتmW  تشعشع مایکروویو در هر سانتی‌متر مربع در فاصله تقریبی 2 اینچ از سطح مایکروفر محدود می‌کند. این محدودیت به شدت پایین‌تر از سطح مضر برای انسان‌ها است و انرژی مایکروویو همچنین با دور شدن از منبع تشعشع به شدت کاهش می‌یابد.

استاندارد همچنین از همه فرها خواسته است که حداقل دارای دو سیستم اینترلاک مستقل باشند که هنگام باز شدن درب مایکروفر، به صورت لحظه‌ای و سریع تولید امواج مایکروویو را متوقف کنند. همچنین یک سیستم نظارتی، عملکرد فر را در صورت خرابی هر یک یا هر دو سیستم اینترلاک متوقف می کند. البته سیستم اینترلاک در مایکروفر ها و سولاردم های امروزی شامل 3 میکروسوئیچ حفاظتی درب هستند که ایمنی را تا بالاترین حد ممکن افزایش می دهند.

هر یک از مایکروفرها باید دارای برچسبی باشند که اعلام کند آنها با استاندارد ایمنی مطابقت دارند و FDA از همه تولید کنندگان مایکروفر خواسته است که برچسبی داشته باشند که احتیاط‌های استفاده را توضیح دهد. به منظور اطمینان از رعایت استاندارد، FDA فرهای مایکروویو را در آزمایشگاه خود تست می‌کند و همچنین برنامه‌های آزمایش و کنترل کیفی تست تابشات تولیدکنندگان را در کارخانجات آن‌ها ارزیابی می‌کند.

اما بر اساس سازمان انرژی اتمی ایران تدوین شده است، میزان مجاز نشت اشعه مایکروویو از یک مایکروفر را طی دوران عمر آن به 1 میلی واتmW  تشعشع مایکروویو در هر سانتی‌متر مربع محدود می کند.

چه عواملی باعث نشت اشعه مایکروویو می شود؟

امواج مایکروویو از نوع تشعشعات غیریونیزه است، بنابراین خطرات مشابه با اشعه ایکس یا دیگر انواع تابشات یونیزه را ندارد. با این حال، اشعه مایکروویو می‌تواند بافت‌های بدن را به همان نحوی که غذاها را گرم می‌کند، گرم کند. برای اطمینان از ایمنی مایکروویوها، تولیدکنندگان موظف به گواهی‌نامه‌دهی هستند که محصولات مایکروویو خود به استانداردهای سخت ایمنی تابش گواهی‌نامه‌دهی کرده‌اند که توسط FDA ایجاد و نظارت می‌شود. نشت انرژی مایکروویو از یک مایکروفر در وضعیت سالم اتفاق نمی‌افتد، اما یک مایکروویو آسیب‌دیده ممکن است خطر نشت انرژی مایکروویو را ایجاد کند. در صورت مشاهده هر کدام از هشدار های زیر در دستگاه مایکروفر یا سولاردم خود ، فورا با تجهیزان سرویس تماس بگیرید.

عدم تعمیر به موقع و صحیح مایکروفر و سولاردم، عدم انجام به موقع سرویس های دوره ای، آسیب به شیارها، قفل‌ها یا لولای درب، عدم تعویض به موقع عایق میکا، باز یا بسته کردن محکم درب، ضربه خوردگی، شکستگی، افزایش طول عمر مایکروفر، جابجایی نامناسب مایکروویو، عدم استفاده صحیح از دستگاه، استهلاک و طول عمر سولاردم

تأثیر اشعه مایکروویو بر سلامت غذا

مطالعات جدید سازمان بین المللی غذا و دارو FDA، مسئله مسمومیت زایی و سرطان زایی مواد غذایی پخته شده با امواج مایکروویو را رد کرده است. باید به خاطر داشت که تابش اشعه مایکروویو با خاموش شدن دستگاه یا قطع برق به طور کامل متوقف می شود و این اشعه در غذا نیز باقی نمی ماند. و انرژی مایکروویو، با جذب شدن توسط غذا به حرارت تبدیل می‌شود و غذا را “رادیواکتیو” یا “آلوده” نمی‌کند.

نکته حیاتی این است که امواج مایکروویو، به دلیل فرکانس کم، قادر به شکستن پیوندهای شیمیایی و آسیب‌رسانی به مولکول‌های مواد غذایی نمی‌باشند. با این حال، هرچه توان مایکروفر بیشتر باشد، سرعت رسیدن ماده غذایی به دمای مورد نظر افزایش می‌یابد، که ممکن است منجر به کاهش مواد مغذی گردد و همچنین عمق نفوذ امواج در ماده غذایی افزایش یابد و زمان پخت به‌طور کلی کاهش یابد. با این وجود، حفظ ویتامین‌ها به دلیل طبخ سریع و کم‌آبی موقع پخت، به طور معمول بیشتر است. لازم به ذکر است که حفظ مواد مغذی در موادی که با مایکروفر گرم می‌شوند، به وزن آنها بستگی دارد. به عبارت دیگر، هر چه وزن مواد کمتر باشد، احتمال حفظ بیشتر مواد مغذی افزایش می‌یابد.

تاثیر نشت اشعه مایکروویو بر سلامت انسان

اشعه مایکروویو قادر به گرم کردن بافت‌های بدن به همان شکلی است که مواد غذایی را گرم می‌کند. تماس با میزان بالایی از امواج مایکروویو می‌تواند منجر به سوختگی دردناک شود. دو منطقه از بدن، چشم‌ها و تستیکول، حساس به گرم شدن توسط میدان‌های رادیویی هستند، زیرا در آنها جریان خون نسبتاً کمتری وجود دارد تا گرمای اضافی را از بین ببرد. به علاوه، عدسی چشم حساس به گرمای شدید است، و تماس با میزان بالایی از امواج مایکروویو می‌تواند باعث ایجاد کاتاراکت شود. اما این نوع آسیب‌ها – سوختگی و کاتاراکت – تنها به علت تماس با مقادیر زیادی از اشعه مایکروویو ایجاد می‌شوند.

در صورتی که میزان نشت اشعه از کابین مایکروفر و سولاردم از سطح استاندارد مقرر شده توسط سازمان انرژی اتمی ایران (1 میلی وات در هر سانتی‌متر مربع) فراتر رود، دستگاه مایکروویو دارای نشت اشعه غیرمجاز بوده و خطرناک محسوب می‌شود. این نشت ممکن است به عنوان یک تهدید جدی به سلامت انسان تلقی شود و منجر به ظهور علائم بیماری‌زا در بدن انسان گردد. برخی از این علائم و آسیب‌ها شامل موارد زیر هستند:

سردرد و سرگیجه، اضطراب و بی‌خوابی، افزایش فشار خون، خشکی مردمک چشم، آب‌مروارید چشم، تداخل در عملکرد باتری قلب، سوختگی پوست یا کاتاراکت، خشکی و لک‌های پوستی، بیماری‌های پوستی مزمن، زنگ در گوش، کاهش شنوایی، شنیدن تپش قلب و آریتمی، سقط جنین در زنان، از بین رفتن اسپرم و نازایی موقت در مردان

لازم و ضروری است که نشت اشعه مایکروویو به دقت مورد بررسی قرار گیرد و هر گونه نقض این استانداردها توسط دستگاه‌های مایکرووفر و سولاردم به سرعت تصحیح شود تا ایمنی و سلامت افراد حفظ گردد. برای دریافت توصیه‌های ایمنی بیشتر، بخش مربوطه این صفحه را با عنوان “نکات در عملیات ایمن مایکروویو” مشاهده کنید.

پدیده سوپر گرمایش مایکروویو چیست؟

پدیده سرشکندگی مایکروویو یا Microwave Superheating یک پدیده فیزیکی است که در مایکروویوها اتفاق می‌افتد. این پدیده زمانی رخ می‌دهد که یک مایع، مثل آب، به دمایی بالاتر از نقطه غلیان خود گرم می‌شود. به عبارت دیگر، آب به دمایی بالاتر از 100 درجه سلسیوس گرم می‌شود، اما هنوز به غلیان نرسیده است.

زمانی که لیوان آب را از مایکروفر خارج می کنید هیچ نوع تحرکی روی سطح آب مشاهده نمی کنید و حتی احساس میکنید هنوز آب بجوش نیامده است اما هنگامی که یک ماده خارجی مثل قاشق، چای یا قهوه به آب افزوده می‌شود یا به هر دلیلی تحریک می‌شود (حتی به نظر می‌آید که بدون هیچ تحریکی)، غلیان به صورت ناگهانی و با فشار زیادی رخ می‌دهد. این پدیده می‌تواند باعث انفجار یا پراکندگی ناگهانی مایع شود. اصطلاح “سرشکندگی مایکروویو” به این پدیده اشاره دارد. این اتفاق ممکن است در زمانی که مایکروفر برای مدت زمان بالاتر از 5 دقیقه فعال است و آب در ظرفی حاوی آن قرار دارد، رخ دهد.

مایکروفر و پیس‌میکرها

در یک دوره زمانی، نگرانی وجود داشت که نشت اشعه از اجاق‌های مایکروویو ممکن بود با پیس‌میکرهای الکترونیکی قلبی تداخل ایجاد کند. نگرانی‌های مشابه درباره تداخل پیس‌میکر از ابزارهای اصلاح مو، سیستم‌های اشتعال خودرو و سایر محصولات الکترونیکی نیز مطرح شد. در حالی که سازمان غذا و دارو FDA به طور خاص نیاز به اعلام هشدارها برای فرهای مایکروویو برای افراد دارای پیس‌میکر ندارد، این مشکل به حد زیادی حل شده است چرا که پیس‌میکرهای امروزی به‌طور خاص برای مقابله با چنین تداخلات الکتریکی طراحی شده‌اند. با این حال، بیماران دارای پیس‌میکر تشویق می‌شوند که در صورت داشتن نگرانی، با پزشکان خود مشورت کنند.

بررسی نشت اشعه مایکروویو و روش ایمن سازی مایکروفر و سولاردم

نگرانی از نشت اضافی امواج مایکروویو همیشه وجود دارد و اولین اقدامی که می توان انجام داد بررسی کامل عواملی است که باعث نشت اشعه مایکروویو می شوند، تا از سلامت مایکروفر و سولاردم خود مطمئن بشوید. اما این اقدامات کافی نیست چرا که هیچ کدام از برند های مایکروفر ها و سولاردم های امروزی دارای سیستم تشخیص نشت اشعه مایکروویو نیستند! و از طرفی ماهیت امواج مایکروویو به صورتی است که با چشم انسان قابل شناسایی نیست و راه حل قطعی استفاده از تجهیزات پیشرفته نشت یابی و اندازه گیری میزان اشعه خارج شده از مایکروفر ها و سولاردم ها می باشد به همین دلیل انجام سالانه سرویس ایمن سازی اشعه مایکروویو برای همه مایکروفر ها و سولاردم ها ضروری است.

معرفی دستگاه استاندارد تست اشعه مایکروویو:

دستگاه تست اشعه مایکروویو ابزاری قابل حمل است. که در برابر خرابی های ناشی از استفاده بیش از حد و تکان های فیزیکی ایمن است. استفاده از این ابزار برای اندازه گیری میزان اشعه پرخطر اطراف فر های مایکروویو ضروری می باشد. استفاده از دستگاه تست اشعه برای مایکروفر هایی که سالم و در حال استفاده هستند یا مایکروفر های تعمیر شده، الزامی و ضروری می باشد.

استاندارد های بین المللی:

بر اساس استاندارد بین المللی سازمان غذا و داروی امریکا و بهداشت رادیولوژیكی دولت آمریكا  (FDA / CDRH)، استفاده از دستگاه تست اشعه مایکرویوو الزامی است. به کار گیری سرویس تست اشعه جهت کنترل و حفظ سلامت انسان و پیشگیری از خطرات نشت اشعه مایکروویو لازم است. این خطرات شامل بیماری ها و آسیب های جبران ناپذیر آن بر بدن انسان است. برای تمامی مراکز تعمیرات مایکروفر، ماکروفر، مایکروویو و سولاردم استفاده از دستگاه تست اشعه مایکروویو الزامی است.

محدودیت های داخلی:

اما با توجه به محدودیت ها و عدم رعایت و اجرای قوانین بین المللی در کشور ایران، استفاده از دستگاه استاندارد تست اشعه مایکروویو بسیار محدود است. کلینیک تجهیزان سرویس برای اولین بار سرویس ویژه ایمن سازی اشعه پرخطر مایکروویو را در ایران ارائه میدهد. این خدمات نوین با بالاترین سرعت، کیفیت و دقت به هموطنان ارائه می شود.

همچنین پس از انجام تمامی مراحل تست و رفع اشعه مایکروویو، در مرحله نهایی کارت سلامت صادر می شود. که دارای 12 ماه اعتبار می باشد و به دستگاه مایکروویو الصاق می گردد.

 
مشخصات دستگاه استاندارد تست اشعه مایکروویو:

بسیاری از دستگاه های تست اشعه موجود در ایران غیر استاندارد است. و فاقد معیار های لازم جهت تست دقیق میزان اشعه می باشند.

دقت داشته باشید که دستگاه استاندارد تست اشعه مایکروویو مطابق شکل از پروب، کابل اتصال و بدنه دستگاه با سیستم آنالوگ تشکیل شده است. در صورتی که دستگاه های غیر استاندارد فقط شامل بدنه دستگاه با سیستم دیجیتال بوده و فاقد پروب و کابل اتصال است.

چگونه مشکلات ایمنی اشعه مایکروفر را گزارش کنیم؟

اگر شما مشکوک به وجود یک مشکل ایمنی اشعه در فر مایکروویو خود هستید، می‌توانید با کلینیک تخصصی مایکروویو و سولاردم، تجهیزان سرویس تماس بگیرید. توضیح دقیقی از مشکلات، نحوه وقوع آنها، و هر علامت یا علائمی که مشاهده کرده‌اید، می‌تواند به تجهیزان سرویس در تشخیص و رفع مشکلات کمک کند.

با گزارش دقیق و به موقع مشکلات، می‌توانید به بهبود ایمنی و کارایی مایکروفر یا سولاردم خود کمک کنید.

نکاتی در مورد استفاده ایمن از مایکروویو

برای استفاده ایمن از فر مایکروویو، این نکات را رعایت کنید:

-پیروی از دستورالعمل تولید کننده: دستورالعمل استفاده از فر مایکروویو توسط تولید کننده را به دقت مطالعه کنید و از روش‌ها و اقدامات ایمنی پیشنهادی برای مدل خود استفاده کنید.

-استفاده از ظروف مخصوص مایکروویو: از ظروف آشپزخانه مخصوص ساخته شده برای استفاده در مایکروفر استفاده کنید تا از هرگونه مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

-مایکروفر را در صورت آسیب دیدگی روشن نکنید: اگر درب فر به‌درستی بسته نمی‌شود یا آسیب دیده است، مایکروفر را روشن نکنید و از دو شاخه را از پریز بکشید. با مراجعه به سایت تجهیزان سرویس، ثبت درخواست آنلاین سرویس ویژه ایمن سازی اشعه کنید.

-در صورت باز ماندن درب از دستگاه استفاده نکنید: اگر درب مایکروفر هنگام استفاده در حالت باز قرار می‌گیرد، فوراً دوشاخه مایکروفر را از پریز برق جدا کنید. این اقدام از احتمال تابش اشعه مایکروویو جلوگیری می‌کند.

-جلوگیری از ایستادن نزدیک مایکروفر: از ایستادن مستقیم در مقابل فر (و جلوگیری از اینکه کودکان این کار را انجام دهند) در طولانی مدت هنگام کارکردن فر به‌عنوان یک اقدام ایمنی اضافی خودداری کنید.

-عدم گرم‌کردن مایعات در زمان طولانی داخل مایکروویو: آب یا مایعات را بیشتر از زمان توصیه شده در دستورالعمل تولید کننده داخل مایکروفر گرم نکنید. این کار از خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند.

-هرگز بدون مواد غذایی مایکروفر را روشن نکنید: برخی از فرها نباید بدون مواد در آن‌ها روشن شوند. به دستورالعمل فر خود مراجعه کنید و در صورت لزوم از خالی روشن کردن مایکروویو خودداری کنید.

-تمیزکاری دوره‌ای: در دوره های منظم، داخل فر، لبه خارجی آن و درب را با آب و مایع ظرفشویی خفیف تمیز کنید. از پاک‌کننده‌های خاص فر مایکروویو استفاده کنید و از استفاده از اسکاچ خودداری کنید. جهت سرویس دوره ای کامل مایکروفر و سولاردم خود با تجهیزان سرویس تماس بگیرید. همچنین میتوانید پکیج مراقبت از مایکروویو را که شامل اسپری مخصوص پاک کننده مایکروفر و ورق نسوز عایق میکا می باشد از فروشگاه تجهیزان سرویس خریداری نمایید.

-تعویض سالانه عایق حرارتی الکتریکی میکا: ورق عایق نسوز مایکروویو و سولاردم یا عایق اشعه قطعه ای است که در داخل کابین دستگاه مایکروویو و سولاردم قرار دارد(روی سقف یا دیواره) که از تأثیرات مخرب اشعه مایکروویو جلوگیری می‌کند. با تعویض سالانه یکبار عایق اشعه، از خرابی مایکروویو و سولاردم خود پیشگیری کنید. همچنین می توانید ورق نسوز عایق میکا را از فروشگاه تجهیزان سرویس تهیه نمایید.

تیم تخصصی تجهیزان سرویس برای اولین بار سرویس ویژه تست اشعه مایکروویو را در ایران ارائه می دهد و با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و استاندارد، ابتدا میزان دقیق نشت اشعه در اطراف فر مایکروویو و سولاردم را بررسی و اندازه گیری نموده و سپس به روش کاملا تخصصی، اشعه غیر مجاز دستگاه را برطرف می نماید.