حفاظت در برابر اشعه مایکروویو

نشت اشعه مایکروویو از تمامی قسمت های مایکروفر، مایکروویو، ماکروفر و سولاردم امکان پذیر است. تیم تخصصی تجهیزان سرویس برای اولین بار سرویس ویژه تست اشعه مایکروویو را در ایران ارائه می دهد. با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و استاندارد، ابتدا میزان دقیق نشت اشعه در اطراف مایکروفر، مایکروویو و سولاردم بررسی و اندازه گیری می شود. سپس به روش کاملا تخصصی اشعه غیر مجاز دستگاه برطرف می گردد.

تست اشعه مایکروویو microwave radiation tester

ثبت درخواست رایگان تست اشعه پرخطر مایکروویو

تجهیزان سرویس tajhizanservice
خدمات تجهیزان سرویس

تعمیرات تخصصی برد الکترونیکی

ایمن سازی اشعه پر خطر مایکروویو

تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

تامین و فروش قطعات یدکی

حفاظت در برابر اشعه مایکروویو

تعمیر تخصصی برد الکترونیکی

تعمیرات تخصصی لوازم خانگی

تامین و فروش قطعات یدکی

تست اشعه مایکروویو

حفاظت در برابر اشعه مایکروویو و سولاردم :

نشت اشعه مایکروویو از تمامی قسمت های مایکروویو، مایکروفر و سولاردم امکان پذیر است. تیم تخصصی تجهیزان سرویس با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و استاندارد، برای اولین بار در ایران سرویس ویژه تست اشعه مایکروویو را ارائه می دهد. ابتدا میزان دقیق نشت اشعه در اطراف مایکروویو بررسی و اندازه گیری می شود. سپس به روش کاملا تخصصی، اشعه غیر مجاز دستگاه برطرف می گردد.

تست اشعه مایکروویو 

فر مایکروویو چگونه کار میکند؟

دستگاه مایکروویو به وسیله قطعه مگنترون، امواجی به نام مایکروویو را تولید می کند. علت نامگذاری دستگاه نیز به همین خاطر می باشد. به مرور زمان فر مایکروویو با نام های مستعار مایکروفر- ماکروفر- ماکروویو- سولاردم در بازار شناخته شد. اما نام علمی و اصلی این دستگاه فر مایکروویو می باشد.

امواج مایکروویو چگونه باعث گرم شدن یا پختن غذا می شود؟

اشعه مایکروویو به وسیله مگنترون در داخل کابین مایکروفر مایکروویو منتشر می شود. سپس توسط دیوار فلزی آن منعکس شده و روی مواد غذایی متمرکز می شود. مولکول های آب درون غذا زمانی که در معرض اشعه مایکروویو قرار می گیرند، در حدود میلیون ها بار در ثانیه نوسان می کنند. در حین حرکت به مولکول های اطراف شان برخورد کرده و درنتیجه به علت اصطکاک، دمای ماده غذایی به سرعت بالا می رود.

تأثیر اشعه مایکروویو بر سلامت انسان:

مطالعات جدید سازمان بین المللی غذا و دارو امریکا FDA، مسئله مسمومیت زایی و سرطان زایی مواد غذایی پخته شده با امواج مایکروویو را رد کرده است. باید به خاطر داشت که تابش اشعه مایکروویو با خاموش شدن دستگاه یا قطع برق به طور کامل متوقف می شود. لذا اشعه در غذا نیز باقی نمی ماند و هرگز غذا را آلوده به ذرات رادیواکتیو نمی کند.

آیا ممکن است اشعه مایکروویو از دستگاه خارج شده و موجب آسیب به بدن انسان شود؟

کار این امواج گرم کردن یا پختن مواد غذایی داخل کابین می باشد. اما باید بدانید که نشت اشعه از فرهای مایکروویو به خارج از کابین نیز می تواند بافت های بدن را گرم نماید. که باعث بیماری ها و آسیب های جبران ناپذیر در بدن انسان می شود.

بیماری ها و آسیب های جبران ناپذیر ناشی از نشت اشعه مایکروویو:
 • سردرد و سرگیجه
 • اضطراب و بی خوابی
 • افزایش فشار خون
 • خشکی مردمک چشم
 • آب مروارید
 • تداخل در عملکرد باتری قلب
 • خشکی و لک های پوستی
 • بیماری های پوستی مزمن
 • زنگ در گوش، کاهش شنوایی
 • شنیدن تپش قلب و آریتمی
 • از بین رفتن اسپرم و نازایی موقت در مردان
 • سقط جنین در زنان
 
معرفی دستگاه استاندارد تست اشعه مایکروویو:

دستگاه تست اشعه مایکروویو ابزاری قابل حمل است. که در برابر خرابی های ناشی از استفاده بیش از حد و تکان های فیزیکی ایمن است. استفاده از این ابزار برای اندازه گیری میزان اشعه پرخطر اطراف فر های مایکروویو ضروری می باشد. استفاده از دستگاه تست اشعه برای مایکروفر هایی که سالم و در حال استفاده هستند یا مایکروفر های تعمیر شده، الزامی و ضروری می باشد.

استاندارد های بین المللی:

بر اساس استاندارد بین المللی سازمان غذا و داروی امریکا و بهداشت رادیولوژیكی دولت آمریكا  (FDA / CDRH)، استفاده از دستگاه تست اشعه مایکرویوو الزامی است. به کار گیری سرویس تست اشعه جهت کنترل و حفظ سلامت انسان و پیشگیری از خطرات نشت اشعه مایکروویو لازم است. این خطرات شامل بیماری ها و آسیب های جبران ناپذیر آن بر بدن انسان است. برای تمامی مراکز تعمیرات مایکروفر، ماکروفر، مایکروویو و سولاردم استفاده از دستگاه تست اشعه مایکروویو الزامی است.

محدودیت های داخلی:

اما با توجه به محدودیت ها و عدم رعایت و اجرای قوانین بین المللی در کشور ایران، استفاده از دستگاه استاندارد تست اشعه مایکروویو بسیار محدود است. کلینیک تجهیزان سرویس برای اولین بار سرویس ویژه ایمن سازی اشعه پرخطر مایکروویو را در ایران ارائه میدهد. این خدمات نوین با بالاترین سرعت، کیفیت و دقت به هموطنان ارائه می شود.

همچنین پس از انجام تمامی مراحل تست و رفع اشعه مایکروویو، در مرحله نهایی کارت سلامت صادر می شود. که دارای 12 ماه اعتبار می باشد و به دستگاه مایکروویو الصاق می گردد.

 
مشخصات دستگاه استاندارد تست اشعه مایکروویو:

بسیاری از دستگاه های تست اشعه موجود در ایران غیر استاندارد است. و فاقد معیار های لازم جهت تست دقیق میزان اشعه می باشند.

دقت داشته باشید که دستگاه استاندارد تست اشعه مایکروویو مطابق شکل از پروب، کابل اتصال و بدنه دستگاه با سیستم آنالوگ تشکیل شده است. در صورتی که دستگاه های غیر استاندارد فقط شامل بدنه دستگاه با سیستم دیجیتال بوده و فاقد پروب و کابل اتصال است.

دستگاه استاندارد تست اشعه مایکروویو

نمونه ای از دستگاه استاندارد تست اشعه مایکروویو

دستگاه غیر استاندارد تست اشعه مایکرویوو

نمونه ای از دستگاه غیر استاندارد تست اشعه مایکروویو

 
 
حتما به یاد داشته باشید که :
 • تعمیرات مایکروفر، مایکروویو و سولاردم خود را فقط به مراکزی بسپارید که دارای دستگاه تست اشعه مایکروویو استاندارد Leakage Tester Microwave می باشند. این نوع دستگاه ها از فناوری ساخت پیشرفته ای استفاده می کنند که تنها در انحصار کشور های محدودی می باشد.
 • مطابق با استاندارد ملی حفاظت در برابر اشعه؛ انجام سرویس رفع اشعه مایکروویو،مایکروفر و سولاردم بعد از هر تعمیر در تمامی مراکز تعمیرات الزامی است.
 • انجام سرویس نشت یابی و رفع اشعه پرخطر مایکروویو برای تمامی برند ها و مدل های مایکروویو، مایکروفر، ماکروفر و سولاردم (تعمیر شده-کارکرده-آکبند) ضروری است.
 • با انجام سرویس رفع اشعه پرخطر مایکروویو در شعب تجهیزان سرویس، حافظ سلامت تان باشید.
 • تجهیزان سرویس؛ اولین مرکز تخصصی رفع اشعه پرخطر مایکروویو و سولاردم در ایران.
 
 

از شما عزیزان دعوت می شود جهت آموزش رایگان نحوه استفاده و آشپزی با مایکروویو از پیج اینستاگرام تجهیزان سرویس به نشانی ذیل دیدن فرمایید.

https://www.instagram.com/tajhizan_service/